vše o našich výrobcích

co vše najdete na obalu našich výrobků

KRABICKA_1

 

datum spotřeby našich výrobků

dle zákona č. 1223/2009 o regulaci kosmetických výrobků v rámci EU nemusí mít výrobky s trvanlivostí delší než 30 měsíců (všechny produkty Alessandro) uvedeny na obalu přesný datum spotřeby. U takovýchto produktů se používá PAO symbol 12M_PAO_Symbol.svg, ve kterém se uvádí počet měsíců, během kterých by se měl výrobek PO OTEVŘENÍ spotřebovat. 

Jiné údaje, které mají formát data a jsou uvedeny na obalech jsou výrobní šarže a datum balení výrobku - viz krabička s popisy. 

Při kontrole čerstvosti se proto vždy řídíme PAO symbolem a také stavem výrobku. Pokud kosmetický výrobek prokazuje viditelné známky "zkažení" tj. žluknutí, zápach, změna barvy, zakalený obsah atd. a to ihned po otevření, tak má zákazník nárok na reklamaci.

 

SLOŽENÍ NAŠICH VÝROBKŮ

Složení výrobku je vždy uvedeno na jeho obalu v odstavci "INGREDIENTS". Alessandro je německá značka a drtivá většina výrobků se prodává v Evropě, proto všechny naše výrobky splňují velmi přísná kritéria pro kosmetické produkty, které nám udává legislativa EU. 

Kromě zákonem daných parametrů se snažíme vyrábět výrobky,  které jsou o něco lepší a proto například jako jedni z mála vyrábíme 6free a vegan laky na nehty a vegan péči o ruce a nehty. Žádný náš výrobek není testován na zvířatech a pečující přípravky jsou BEZ parabenů.  

6FREE_logo

 

6 free znamená, že naše laky na nehty NEobsahují - toluen, formaldehyd, xylol, formaldehyd resin, parabeny a kafr. Tyto látky se však běžně v jiných lacích na nehty vyskytují a mohou vyvolávat a citlivých osob různé zdravotní komplikace.

VEGAN znamená, že takto označené výrobky NEobsahují látky živočišného původu. Například barevné pigmenty jsou živočišného původu, ty my však nepoužíváme.